Підібрати тур

    Підібрати тур

    Нема потреби вивчати тисячі пропозицій – ми зробимо це за Вас! Підберемо тур з оптимальною ціною.

      Image Alt
      Доступна

      Болгарія

      Болгарія

      Про країну
      Болгарія – унікальна країна, що приваблює не лише своїми природними багатствами, жарким кліматом, прохолодою Чорного моря, але й культурним розмаїттям. Болгарський народ зберіг з найдавніших часів і до наших днів безліч традицій і звичаїв, які відображають самобутність місцевої культури. Строкатість болгарського культурного колориту здебільшого визначило розташування країни на перетині важливих транспортних шляхів.
      Можливості для відпочинку

      Болгарія відома своїм сонячним та жарким літом, знаменитими курортами, великою кількістю готелів різних категорій, чудовим морем з дивовижними піщаними пляжами, за чистоту яких їм з року в рік присуджується знаменитий «Блакитний прапор», шаленою різноманітністю вин, дуже смачними і дешевими фруктами, а також привітним ставленням місцевого населення до приїжджих.

      Завдяки засніженим горам і безкрайнім хвойним лісам Болгарія стала популярною у туристів не лише як літній, а й як зимовий курорт, де сніговий покрив тримається до 120 днів на рік, а у високогірних районах – навіть до 7-8 місяців. Гірськолижні тури в Болгарію останнім часом мають все більший попит. А біля підніжжя мальовничих гір розташована безліч лікувальних і мінеральних джерел.

      Болгарія багата на унікальні гідротермальні ресурси з різним хімічним складом. У країні трапляються всі види мінеральних вод, які існують в природі. А в 190 курортних містах і містечках Болгарії існує понад 530 мінеральних джерел, які вивергають 178 000 кубометрів води на добу. Бальнеологічні центри та готелі пропонують більш ніж 100 видів медичних послуг: ванни, масажі, грязьові ванни, інгаляції, голкотерапію та медичну косметику тощо для ефективного лікування широкого кола захворювань опорно-рухового апарату, нервової і серцево-судинної системи, хронічних неспецифічних захворювань органів дихання, захворювань шлунково-кишкового тракту, гінекологічних захворювань, псоріазу та нейродермітів, захворювань обміну речовин, мігрені.

      Візовий режим

      Діє безвізовий режим з 11 червня 2017 року. Ви зможете перебувати в країнах ЄС протягом 90 днів протягом 6 місяців. Документи: закордонний паспорт (обов’язково біометричний, якщо звичайний, необхідно заздалегідь відкривати візу в посольстві, термін дії не менше 3 місяці після дати виїзду); зворотний квиток; документи, що підтверджують платіжоспроможність (довідка з банку про стан рахунку, дорожні чеки); страховка (покриття ризиків на суму 30000 євро).

      Етикет і особливості країни

      Завдяки сприятливому географічному розташуванню – на перехресті шляхів Західної та Центральної Європи, Близького і Середнього Сходу, тут природним чином поєдналися різні культури: фракійців, греків, римлян, турків, слов’ян. Вони суттєво вплинули на менталітет її мешканців, її свята, культуру і традиції. Але, звісно, крім стародавніх і надзвичайно цікавих місцевих свят, в Болгарії відзначають і сучасні міжнародні свята. 

      Болгари дуже гостинний народ. Посадивши гостя за стіл, йому пропонують першим розпочати трапезу, проте краще ввічливо відмовитися від такої честі і надати це право найстаршій людині за столом. Не варто поводитися надто розкуто і починати їсти усіляку смакоту без відповідного на те запрошення господаря будинку. Запорукою приємно проведеного часу є невимушене спілкування і легка весела бесіда.

      Національна кухня

      Вранці тут заведено пити молоко з хлібом або зі здобною булочкою: кисле (знаменитий йогурт) або свіже гаряче (холодного молока болгари не люблять), яке можна підсолити або підсолодити. Поспішаючи на роботу, дехто закушує на ходу і всухом’ятку купленим шматком листкового пирога з бринзою (баніци). На обід, який починається опівдні, готуються тушковані блюда: овочеві (квасоля серед них на першому місці) або м’ясні. Хліб важлива складова частина їжі, і болгари надають великого значення його свіжості, віддаючи перевагу теплому (в містах багато маленьких пекарень). Страви запивають різноманітними соками або прохолодними напоями. Вечеря у болгар ситна, схожа на обід. Для гостей заведено готувати м’ясо, підсмажене на решітці над вугіллям (на скарі) або в електричних жаровнях.

      Цікавинки, що варто відвідати

      Деякі міста оголошені державою містами-музеями. Це Велико-Тирново – колишня столиця середньовічного Болгарського царства; місто Копривштиця, кожен будинок якого свідчить про будівельний талант майстрів епохи болгарського відродження; Мелник – маленьке містечко, де на всіх будинках, що приліпилися до живописних пагорбів зі світло-жовтих пісковиків, прибиті таблички, які свідчать про те, що ці споруди мають культурну цінність і охороняються державою; старовинне містечко Несебр на мальовничому півострові. Під охорону взято і деякі старовинні села, наприклад, Жеравну і Широку Лику.

      Сувеніри
      Головний місцевий сувенір, звичайно – болгарська горілка ракія. Коштує вона від 2 до 7 BGL, вибір надзвичайно широкий. Популярним і цікавим є й ще один алкогольний напій – мастика (настоянка на корені алтея). З Болгарії також можна привезти одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми з Долини Троянд, вироби зі шкіри, міді, срібла ручної роботи, вироби із заліза.