Підібрати тур

    Підібрати тур

    Нема потреби вивчати тисячі пропозицій – ми зробимо це за Вас! Підберемо тур з оптимальною ціною.

      Image Alt
      Мальовниче

      Закарпаття кличе

      Закарпаття

      Географія

      Закарпаття – унікальна область України в самому центрі Європи, надзвичайно багата на природні ресурси та безліч мальовничих куточків, які приваблюють все більшу кількість мандрівників з різних куточків світу. Край величних Карпатських гір, багатих на густі праліси, кришталеві ріки, прозорі гірські озера та безкраї  полонини.
      Область має унікальне географічне положення: розлігшись на крайньому південному заході України, межує зі Львівською, Івано-Франківською, Чернівецькою областями, а також з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.

      Територія
      Загальна територія краю становить 12800 кв. км, чисельність населення – 1 282 200 людей. Такого національного розмаїття, як у Закарпатті, немає в жодній області України. Тут живуть представники понад 70 етносів. Закарпаття складається з 13 районів, тут є 10 міст, 28 містечок і 561 село. Обласний центр – місто Ужгород. Регіональні центри – Мукачево, Берегово, Хуст, районні центри: Свалява, Іршава, Тячів, Виноградово, Рахів, Чоп. Клімат області – м”який, помірно-континентальний. Область розділена на два географічні регіони – гірський регіон (Карпатський хребет) і низину (Закарпатська низовина). 80 % території займають гори з найвищою горою Говерла (2061 м.над р.м.). На території краю протікає 9429 потоків і річок, знаходиться 137 природних озер. Найбільшим озером Закарпаття є Синевир, знаходиться на висоті 989 м.над.р.м. Площа водяної поверхні озера становить 7 га., максимальна глибина 27 метрів, температура води 12-18 С.
      Можливості відпочинку

      Суттєвим здобутком Закарпаття є курорти, бази відпочинку та туризму. На Закарпатті знаходиться 15 санаторіїв, 16 санаторіїв-профілакторіїв, 21 пансіонат, 50 спортивно-оздоровчих таборів.

      Найбільш відомими серед них є “Сонячне Закарпаття”. “Поляна”, “Кришталеве джерело”, “Квітка Полонини”, “Верховина”, “Карпати”, “Синяк”, “Шаяни”, а до відомих закарпатських мінеральних вод належать Поляна Квасова, Неліпинська, Поляна Купель, Свалявська та інші води.

      Закарпаття унікальний гірськолижний регіон України, а зимові види спорту тут мають вже майже столітню історію. Стійкий сніговий покрив у низовині утримується, як правило, з початку грудня і до березня, а у високогір”ї з жовтня і до кінця травня.
      Величезна кількість гірськолижних курортів, витягів з трасами для катання на лижах та сноубордах, гірські прогулянки на снігоходах, частування гарячим домашнім вином це далеко не повний перелік того, що може запропонувати зимовий відпочинок у Закарпатті.

      Мукачево

      Старовинне місто над Латорицею, друге за величиною місто Закарпаття. Європейський дух та святість традицій – таке сполучення і народжує ту захопливу атмосферу, заради якої варто відвідати це чудове місто. Чисте та доглянуте, спокійне та привітне, воно порадує вас будівлями часів Австро-Угорської імперії та багатьма історичними пам’ятниками.

      Мукачево розкинулось в долині, яка оточена миловидними карпатськими горами, куди місцеві жителі їздять на пікніки та за грибами, насолоджуючись чистотою та гармонією природи, прохолодою струмків та чистим повітрям. Візитногю карткою міста є замок “Паланок” – один із найцінніших історичних та військово-архітектурних пам’ятників України.

      Щороку в Мукачеві проводяться різні виставки, фестивалі народної творчості, конкурси тощо. Найбільш популярним став фестиваль «Червене вино», який проводиться щороку під Старий новий рік, де винороби представляють свої кращі сорти білих, червоних, сухих та десертних вин. Радісно та з розмахом мукачівці відмічають День міста у травні, святкуючи його цілий тиждень.

      Ужгород

      Старовинне європейське місто, яке здавна вабить туристів своїми історико-архітектурними пам’ятками європейського значення. Ужгород – обласний центр Закарпатської області, золоті ворота до Європи, стародавнє і одночасно вічно молоде місто, на гербі якого домінує виноградне гроно – символ багатства, любові до життя і дружби.

      Історія міста нараховує більш ніж 1112 років. Місто, що будувалось на семи пагорбах протягом кількох століть відображає архітектурні уподобання багатьох народів. Ужгородський замок, будівля Ратуші, греко-католицький кафедральний собор, Горянська Ротонда 12 ст., розкішна будівля обласної філармонії, найдовша в Європі липова алея – це далеко не повний перелік родзинок, на які такий багатий обласний центр Закарпаття.

      Берегово

      Біля підніжжя вулканічного гірського пасма, надійно захищене від холодних вітрів, біля угорського кордону розташоване місто Берегово – старовинне місто, яке місцеві жителі називають Берегсаз. Місто прикрашає бронзовий бюст короля Іштвана Святого – засновника угорської держави і пам’ятник національного героя Угорщини – Шандора Петефі.

      Берегово вважають столицею виноробства на Закарпатті. Тут Вас завжди тепло зустрінуть, запропонують скуштувати кращі сорти відмінного вина та вишукані страви угорської кухні. Своєрідний, неповторний стародавній ансамбль міста, термальний басейн мінеральної води, дегустаційні зали та привітні люди завжди чекають на Вас.

      Рахів

      Це місто поміж Карпатських гір, адміністративний центр Рaхівського району Закарпатської області. Це найвисокогірніше місто в Україні, що розташоване на висоті від 430 до 820 метрів над рівнем моря, тобто між найвищою і найнижчою вулицями – понад 500 м. різниці у висоті.

      Місто розташоване над рікою Тисою. Вона розрізає Рахів навпіл і, закопана в граніт, тече паралельно центральній міській вулиці. Неподалік від Рахова (с.Ділове) установлений геодезичний знак, що символізує географічний центр Європи. У місті розташоване правління Карпатського біосферного заповідника.

      Історична довідка: першими поселенцями території міста були гуцули. Містом володіли угорські Ракоці та австрійські Габсбурги, тут проходили турецькі завойовники і козацькі сотні Северина Наливайка, приїздили посланці зі Стамбулу. Причому кожна епоха залишила свій неповторний слід на вулицях міста, як у назвах так і в архітектурі.

      Довідково

      Перші захисні укріплення з’явились на Закарпатті ще в бронзовому столітті. На Закарпатті нараховується 13 середньовічних замків. Але якщо замки були необхідні для ведення воєн, то для світського життя відомі феодальні сім’ї старалися будувати більш спокійні, але разом з тим грандіозні палаци. Великі розміри, розмах, розкіш в інтер’єрі внутрішніх приміщень та різноманітність архітектурних стилів – все це характеризує дворянські палаци.

      Замок Паланок (м.Мукачево, XIII–XVII ст.)

      Замок «Паланок» – пам’ятка архітектури XIII –XVII ст., розташований на горі вулканічного проходження. У давні часи існували різні земляні та дерев’яні укріплення. У IX-X ст. тут була невелика фортеця для охорони Карпатських кордонів Київської русі. Один з найцінніших історичних та військово-архітектурних пам’ятників України. Овіяний легендами, чудово відреставрований замок є однією з найцікавіших пам’ток Закарпаття з часів сивої давнини. У замку знаходяться:
      – історичний музей, в якому працюють дев’ять залів історичної експозиції, чотири – етнографічного відділу, два зали, де вас ознайомлять з життям і творчістю угорського поета революціонера Шандора Петефі;
      – картинна галерея, де виставлені полотна відомих представників Закарпатської школи живопису (Ф.Манайла, А.Кашшая, Ю.Герца, В.Микити, З.Мічки);
      – представлена унікальна колекція іконопису;
      – пам’ятник князю Федору Корятовичу, який у XIV ст. розпочав будівництво цього кам’яного замку на місці дерев’яно-земляних укріплень.
      Ви зможете поблукати по справжньому середньовічному замку, насолодитись панорамою міста з балконів, потримати за палець бронзову фігуру князя Федора Корятовича і загадати бажання (за повір’ям, воно обов’язково здійсниться).

      Ужгородський замок (м.Ужгород, XII-XVII ст.)

      Розташований у старій частині міста. Найстаріший пам’ятник військового мистецтва та архітектури, являє собою шедевр середньовічного романтичного стилю, проте тут є готичні риси з ознаками ренесансу. У дворі замку в результаті археологічних розкопок були знайдені залишки готичного храму середини XII ст. З 1946 року в замку знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей, а біля замку розташований один з перших на Україні музей архітектури і побуту під відкритим небом.

      Невицький замок (с.Кам’яниця, Ужгородщина, XIV–XVII ст.)
      Невицький замок уперше згадується на початку XIV ст. як опірна база місцевої феодальної фронди проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У XI ст. замок переходить у власність графів Другетів, які будують кам’яний замок. У 1644 р. під час релігійних воєн трансільванський князь Ракоці зруйнував замок.
      Середнянський замок (с. Середнє, Ужгородщина, VIII–XVІІІ ст.)
      У VIII ст. на місці сучасного селища Середнє був збудований замок найбільш сильним у Західній Європі католицьким орденом тамплієрів (храмовників). Після розпаду ордена у 1312 р. замок перейшов до рук монахів ордену Св.Павла. Під час визвольної війни угорського народу 1703-1711 р. замку було нанесено значного пошкодження. Самотня вежа зберігає таємниці своїх перших господарів-лицарів ордену тамплієрів. Кажуть, що саме тут вони заховали свої скарби. Під час визвольної війни угорського народу 1703-1711 рр. замок зазнав значних ушкоджень.
      Чинадіївський замок (с. Чинадійово, Мукачівщина, XV–XVІІ ст.)
      Замок був побудований у XV ст. бароном Перені. У 1657 році замок був пошкоджений польськими військами князя Любомирського. Пізніше замок виконував функцію місцевої в’язниці.
      Руїни Хустського замку (м.Хуст, XI-XVIII ст.)
      У 1191 р. угорські королі завершили будівництво, яке тривало більше ста років. Після 1526 року замок передали до Трансільванського князівства. У 1709 р. у замку відбувся  загально-трансільванський сейм прихильників Ференца II Раковці. У 1766 р. під час великої грози над Хустом блискавка вдарила у порохову вежу замка і значна частина замка була зруйнована.
      Руїни Виноградівського замка (м.Виноградово, ХІ-ХVІ) «Канков»
      Вже у XI ст. тут стояло укріплення. У 1399 р. Жігмунд дарує фортецю барону Перені. Новий хазяїн будує кам’яну фортецю. У XV ст. родина Перені передає фортецю ченцям-францисканцям, які перетворюють її на монастир. Під час релігійних воєн у 1566 році загін королівських військ Австрійської імперії під командуванням генерала Текелеші штурмом оволодів фортецею і зруйнував її.
      Квасівський  замок (с.Квасово, Берегівщина)
      Типовий лицарський замок. Фортеця контролювала сухопутний “Соляний” шлях і вихід із Боржавської долини. У XIV ст. власник замку Павло Матузнаї неодноразово грабував місцевих селян та феодалів. У результаті цього угорський дворянський сейм у 1564 р. постановив зруйнувати замок, а майно власника конфіскувати на користь держави.
      Королевський замок (с. Королево, Виноградівщина)
      Королево є одним з найбільших сіл краю, яке розташоване в живописній улоговині біля виходу річки Тіси на рівнину, оточену вершинами древніх згаслих вулканів (Чорна гора, Фрасіно). Від Чорної гори, в східному напрямі здіймається довгаста скеля посеред долини, і височіють залишки колись могутнього середньовічного Королевського замку. У XII ст. угорський король, що часто приїжджав у ці краї на полювання, велів побудувати на самотньому пагорбі domus regalis – не зовсім замок і не укріплення, а просто дерев’яний будиночок. Поступово з невеликого укріплення на «соляному шляху» він перетворюється на могутню феодальну резиденцію. На поч. XIV ст. замок витримав тривалу облогу військ короля Карла Роберта. В кін. XIV ст. замок у Королево переходить до барона Перені. У 1514 р. під час повстання під керівництвом Дожі селяни Королева і навколишніх сіл напали на замок та спалили господарські споруди навколо замку. Замок був зруйнований за наказом імператора Леопольда I після чергової антигабсбурзької змови під керівництвом хорватського бана Зрінського (Зріні). В наш час залишилися тільки руїни. Замок добре видно здалеку, оскільки він знаходиться на високих берегах р.Тиса. На вершину замкової гори досить важко піднятись, схили дуже круті.
      Боржавський замок – Варі
      Боржавський замок – одна з найдавніших твердинь краю. Хроніка свідчить, що ще з VII–VIII  ст. тут стояв дерев’яний замок Боршо, у якому проживали підлеглі болгарського князя Салана. У 903 році, під час вторгнення кочівницької угорської орди хана Аспаруха, ця фортеця після триденної облоги була зруйнована. Пізніше на цьому місці була побудована угорськими королями кам’яна фортеця. Вона зазнала сильного плюндрування під час татаро-монгольської навали на західну Європу у 1241-1243 рр. й остаточно була зруйнована у 1566 році під час одного з завойовницьких турецьких рейдів на Закарпатті.
      Руїни Бронецького замка
      Найменш відомий серед усіх замків Закарпаття. Перша згадка про нього у 1273 році в грамоті угорського короля Ласло IV, де сказано, що замок був відібраний у ворогів його батька Іштвана V. Останні письмові відомості, які знайдені на сучасному етапі про Бронецький замок – це згадка у грамоті останього Арпадовича – угорського короля Ендре ІІІ.
      Вілла Шенборнів – санаторій «Карпати»
      Замок побудований в кінці ХIХ ст. (1890-1895) графом Шенборном за проектом архітектора З.Грессерсона. Палац ідеально вкомпонований в середовище 50-гектарного англійського парку місцевих і екзотичних кущів та дерев. На території замку знаходиться штучне озеро, зовнішні контури якого спочатку повторювали контур кордонів Австро-Угорщини. В архітектуру ренесансного замку зодчі нерідко вкладали певну символіку. У цьому замку архітектор брав за основу астрономічний рік. Тому кількість вікон тут повинно було відповідати кількості днів у році (365); кількість кімнат (52) – кількості тижнів; кількість входів у будівлю (12) – кількості місяців. Нині у замковому палаці «Берегвар» розміщений відомий санаторій «Карпати». Поряд знаходяться вокзал та парк, виконані в стилі романтизму.
      Палац Перені
      Побудований у XV ст. двохповерховий палац у стилі бароко. На фасаді розташовано родовий герб. Всі частини будівлі та парк виконано у тому ж стилі.
      Білий палац князів Ракоці (XVI-XVII ст.)
      Це пам’ятка палацової архітектури, пов’язана з іменами трансільванських князів династії Ракоці. Тому на фасаді будівлі розміщена меморіальна дошка з барельєфом Ференца II Ракоці. Зараз у палаці знаходиться дитяча художня школа, яка носить ім’я Міхая Мункачі.
      Міська ратуша Мукачево (початок ХХ ст.)
      Це монументальна, але водночас і вишукана будівля міської ратуші, яка є окрасою центральної частини міста Мукачево. Це строго симетричний будинок, прикрашений стрункою вежею з еркерами, на яких зображений герб міста. 100-річні куранти на головній вежі своїм дзвоном нагадують про швидкоплинний час.
      Міжгірський національний природний парк «Синевир» | Синевирське озеро

      На Міжгірщині, в одному з наймальовничіших куточків Карпат, розмістився унікальний природний національний парк  з казковим Синевирським озером. Цей мальовничий острівець чарівної Верховини – один з найкращих музеїв під відкритим небом, де експонатами служать неповторні ландшафти, швидкоплинні потічки, озера, оточенні дрімучими смерековими лісами.

      Синевирське озеро – найбільше високогірне озеро Українських Карпат, розташоване на висоті 989 м. над р. м. (біля с. Синевирська Поляна). Виникло внаслідок гірського обвалу. Його площа становить 4-5 га., середня глибина – 8-10 м., в окремих місцях – понад 20 м. Озеро дуже схоже на людське око: посередині невеличкий острівець, ніби зіниця, а гілки вікових ялин на берегах, немов пухнасті вії. Звідси й народна назва – Морське око.

      Ужанський національний природний парк

      Розмістився на території Великоберезнянського району – одного з найбільш екологічно чистих куточків України. Тут повністю відсутні екологічно небезпечні підприємства.

      Ужанський національний парк відноситься до Міжнародного біосферного заповідника Східні Карпати. Загальна площа – 39, 2 тис. га.; довжина – 45 км; ширина – 3-18 км., розташований у верхньому рукаві ріки Уж. Основною метою його діяльності є збереження, відтворення і раціональне використання природних ландшафтів.

      Дійсним скарбом парку є стародавні ліси, що розкинулися на 3 тис.га. У рослинному покриві парку переважають букові, буково-ялицеві ліси. У деяких урочищах на південних схилах у границях висот 800-1200 м. формуються яворово-букові ліси. У 1932 році чеськими вченими були закладені лісові моніторингові ділянки міжнародного значення. На території Ужанського парку зростає більш 200 видів цінних лікарських рослин.

      Багата і краю – тут живуть кабани, плямисті олені, зайці, ведмеді, лиси, рись і ін. Пернаті представлені 82 видами птахів, серед яких рідкісні: чорний лелека, сокіл. У річках є форель і харіус. До Червоної книги України занесені 42 види рослин і 10 видів тварин.

      На території парку зустрічаються карстові печери. А в 1866 р на цю місцевість (с.Княгиня) упав найбільший метеорит Європи – “Князівський метеорит”. Зразки його знаходяться в приватному краєзнавчому музеї, а також музеях Відня і Москви.

      Відома закарпатська гірськолижна база «Красія» знаходиться на відстані 70 км від м.Ужгород, поряд з селами Вишка та Кострино. На горі Красія працюють 4 підйомники: 3 крісельних і 1 бугельний.

      В районі активно розвивається сільський зелений туризм, є кілька пішохідних науково-пізнавальних маршрутів і екологічних стежок. Залучають туристів цікаві об’єкти природи, мінеральні джерела типу “Нафтуся”, “Нарзан”, “Єсентуки”. На території парку збереглося багато пам’яток дерев’яної архітектури бойківського і лемківського стилів – церкви XVІІ, XVІІІ ст.

      «Квітка полонини»

      Знаходиться у мальовничій долині річки Пиня. Відомий за мінеральною водою “Лужанська”, на базі якої діє санаторій. Свердловина знаходиться на території санаторію. Гірське повітря та мінеральні води, чудесна природа дають можливість оздоровитися та відпочити від повсякденних проблем.

      В санаторії оздоровлюються хворі з патологією шлунково-кишкового тракту, обміну речовин, системи сечовиділення. Основні напрямки – гастроентерологія, лікування шлунку, гепатиту, очищення від піску, виводяться радіонукліди, лікування цукрового діабету.

      Показання – рефлекс-езофагіти, гастрити і гастродуедоніти, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки з підвищеним рівнем кислотоутворення. Захворювання печінки (гепатози, голестатичні гепатити), захворювання жовчовивідних шляхів (дискінезії), стани після холецистектомії без порушення прохідності жовчних шляхів, дуодено–гастральний рефлекс, хронічні панкреатити, диофункції кишечника, гіперхолистеринемії, гіпертригліцеридемії, цукровий діабет, інсулін незалежний, сечокислі діатези, розчинення каменів, післяопераційні стани на сечовидні шляхи без виражених порушень їх прохідності, особливо на фоні кислого РН сечі.

      «Поляна»
      Санаторій розташований на відстані 11 км. від залізничної станції Свалява, 35 км від міста Мукачева та 75 км від обласного центра Закарпаття – міста Ужгород. Показання: захворювання органів травлення у фазі стійкої ремісії, хронічний гастрит зі збереженою або підвищеною секреторною активністю, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічний ентерит, ентероколіт, хронічні коліти, хронічні розлади (дискинезіїї) кишківника, рефлекс-езофагіт, захворювання печінки, хронічний персистуючий гепатит, стани після перенесеного вірусного гепатиту в неактивний фазі, хронічний безкалькульозний холецистит (бактеріальний), хронічний панкреатит (латентний або рецидивуючий), цукровий діабет легкого та середнього ступенів у стані стійкої компенсації без схильності до ацидозу, стани після оперативного втручання на органах травлення. Супутні захворювання сечовидільної системи (оксанурія, уратурія). Супутні захворювання серцево-судинної та центральної нервової системи. Основний лікувальний фактор – вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва борна мінеральна вода “Поляна Купіль”.
      «Кришталеве джерело»
      Санаторій розташований у живописній долині річки Мала Пиня, поруч із санаторієм “Квітка  полонини”, на висоті 300 м. над рівнем моря, на відстані 6 км від залізничної станції міста Свалява, 35 км – від Мукачева, 75 км – від Ужгорода. Показання для санаторного лікування: захворювання органів травлення у фазі стійкої та нестійкої ремісії – хронічний гастрит, функціональні розлади шлунку з порушенням секреції або моторики, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки. Хвороби кишечника, хронічні коліти та ентероколіти в стадії ремісії. Хвороби печінки та жовчних шляхів, гепатити, холецистити, ангіохоліти в неактивній фазі і без явищ жовтяниці, дискензія жовчних шляхів і жовчного міхура, жовчо-кам”яна хвороба. Хвороби підшлункової залози, хронічні захворювання нирок та сечовивідних шляхів. Хвороби ендокринної системи, зниження вмісту цукру в крові при захворюванні на цукровий діабет. Виведення радіонуклідів з організму. Основний лікувальний фактор – вуглекисла гідрокарбонатно–натрієва мінеральна вода «Лужанська-12» типу «Боржомі». Містить кремній, йод, цинк та бор.
      «Шаян»
      Розташований на відстані 15 км від залізничної станції міста Хуст, 60 км – від міста Мукачева, у мальовничій долині річки Тиса, на відрогах Вигорлат – Гутинського хребта, на висоті 210 м. над рівнем моря, біля підніжжя гори великий Шаян, яка разом з горами Середній та Малий Шаян оточує курортну зону, що кличеться «Українська Швейцарія». Показання для санаторного лікування: захворювання шлунка з пониженою, нормальною та підвищеною секреторною функцією, рефлекс–езофагіти, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, постгастрорезекційні синдроми, супутні зміни у вигляді холе- та панкреатостазу, хронічні панкреатити, гепатити, гепатози, цукровий діабет інсуліннезалежний, дисфункції кишківника, сечокислі діатези, хронічні захворювання сечовивідних шляхів, хронічні інтоксикації. Основний лікувальний фактор – вуглекисла холодна мало мінералізована кремениста гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода «Шаянська»
      «Сонячне Закарпаття»
      Санаторій знаходиться в с.Поляна на відстані 11 км від залізничної станції міста Свалява, 35 км – від Мукачева, 75 км від обласного центру Закарпаття. Показання для санаторного лікування: захворювання органів травлення в фазі стійкої та неповної ремісії, хронічний гастрит зі збереженою, зниженою або підвищеною секрецією, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічний ентерит, ентероколіт, синдром подразненої товстої кишки, рефлюкс-езофагіт, захворювання печінки (хронічний персистуючий гепатит, стани після перенесеного вірусного гепатиту в неактивній фазі), хронічний безкалькульозний холецистит (бактеріальний), хронічний панкреатит (латентний або рецидивуючий), цукровий діабет легкого та середнього ступенів у стані стійкої компенсації без схильності до ацидозу, стани після операцій системи травлення, сечові діатези. Основний лікувальний фактор – мінеральна вода середньо-мінералізована гідрокарбонатно-натрієва, вуглекисла з вмістом бору та фтору «Поляна квасова».
      «Kарпати»
      Санаторій розташований на відстані10 км від залізничної станції міста Свалява, 16 км від Мукачева, 56 км від міста Ужгород. Показання для санаторного лікування: хронічна ішемічна хвороба серця, атеросклеротичний кардіосклероз, постінфарктний кардіосклероз, гіпертонічна хвороба, ревматичні вади серця, наслідки перенесених мозкових інсультів із легкими або помірними інтелектуальними порушеннями мови, психіки та спроможності до самообслуговування, неврози, нейроциркуляторна (вегетосудинна) дистонія, супутні захворювання.  а) показання для лікування в спеціалізованому кардіореабілітаційному відділенні: первинний або повторний інфаркт міокарда в стадії, стан перенесених оперативних втручань на серці та аорті. б) показання для лікування в спеціалізованому відділенні для оздоровлення вагітності в строки від 12 до 32 тижнів, залізодефіцитна анемія, звичайне переривання вагітності, ревматизм неактивна фаза, гіпертонічна фаза, міокардіосклероз і  міокардіодистрофія, ожиріння, цукровий діабет, порушення функцій щитовидної залози, нейроциркуляторна дистонія. Основний лікувальний фактор: 1. кліматолікування. 2. мінеральна вода Карпатського родовища «карпатська» належить до лужних азотних кременистих терм, використовується для зовнішньої бальнеотерапії у лікувальних ваннах, у басейні для питного лікування із джерела краси. 3. вуглекисла гідрокарбонатна–натрієва борна мінеральна вода  полянського родовища «Поляна купіль» для питного лікування в кюветі санаторію.
      «Синяк»
      Санаторій розташований на відстані 10 км від залізничної станції Чинадієво, 15 км від міста Свалява, 30 км від міста Мукачева. Показання для санаторного лікування: захворювання органів руху та опори (остеохондроз, ревматоїдний артрит), нервової системи (радикуліти, поліневрити) серцево-судинної системи (ревматизм, гіпертонічна хвороба), статевих органів. Основний лікувальний фактор – азотна слабосульфідна маломінералізована сульфатна магнієво-натрієво-кальцієва слаболужна холодна мінеральна вода «Синяцька» для зовнішнього і внутрішнього використання.
      «Верховина»
      Санаторій розташований на відстані 40 км від залізничної станції Воловець. Показання для санаторного лікування – захворювання шлунка з різним рівнем кислотоутворення, захворювання жовчного міхура та підшлункової залози, печінки, дисфункції кишківника, цукровий діабет інсуліннезалежний, всі захворювання з порушеннями мінерального обміну, зокрема кальцію, остеопороз на фоні тривалого використання гормональних препаратів, захворювання, що супроводжуються залізо-дефіцитними станами, сечові діатези, хронічні інтоксикації. Основний лікувальний фактор – холодна вуглекисла борна середньо-мінералізована хлоридно-гідрокарбонатна натрієво-кальцієва мінеральна вода. Її унікальність обумовлена високим вмістом кальцію (500-800 мг/л) та наявністю біологічно активних концентрацій мікроелементів – магнію, літію, борної кислоти, вмістом у газовому складі сірководню. Особливістю води «Келечинська» є високий вміст заліза.
      Комплекс відпочинку «Квелле Поляна»
      Розташування: Комплекс розташований на території санаторія “Поляна”, в 10 км від м.Свалява. Найближчий гірськолижна траса – 300 м. До Ваших послуг: ресторан, бар, фіто-бар, сауна, закритий басейн, джакузі з мінеральною водою, власна лікувальна база (душеві, масажі), бібліотека, конференц-зал, дитяча кімната, зимовий сад, волейбольна площадка, автостоянка під охороною. Проживання: двохкімнатні номери-люкс, одномісні та двохмісні номери. У номері: усі зручності, телевізор, телефон, міні-бар. Є кімнати з балконами та без.
      Вілла «Квітка»
      Розташування: Вілла «Квітка» розташована в урочищі «Завадки» с.Голубине Свалявського району. В серці мальовничого Закарпаття, з півдня й заходу оточена чудовими масивами гір, на березі рики Пиня, на висоті 280 м. над рівнем моря. Головним багатством краю є численні джерела мінеральних та термальних вод. До Ваших послуг: Для відпочиваючих до послуг безплатний басейн, фітнес-зал, а для дітей – дитячий ігровий майданчик. Проживання: У вартість проживання входить вибране харчування – три-, дворазове харчування або ж тільки сніданок. У номері: відкрита тераса, велика кімната з двоспальним ліжком, кабельне ТВ, холодильник, міні-бар та всі зручності.

      Інші типи турів

      До подорожі Вашої мрії один крок!

      Просто заповніть форму

      Нема потреби вивчати тисячі пропозицій – ми зробимо це за Вас! Підберемо тур з оптимальною ціною.