Закарпаття
Закарпаття – унікальна область України в самому центрі Європи, надзвичайно багата на природні ресурси та безліч мальовничих куточків, які приваблюють все більшу кількість мандрівників з різних куточків світу. Край величних Карпатських гір, багатих на густі праліси, кришталеві ріки, прозорі гірські озера та безкраї полонини.
Область має унікальне географічне положення: розлігшись на крайньому південному заході України, межує зі Львівською, Івано-Франківською, Чернівецькою областями, а також з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.
Суттєвим здобутком Закарпаття є курорти, бази відпочинку та туризму. На Закарпатті знаходиться 15 санаторіїв, 16 санаторіїв-профілакторіїв, 21 пансіонат, 50 спортивно-оздоровчих таборів.
Найбільш відомими серед них є “Сонячне Закарпаття”. “Поляна”, “Кришталеве джерело”, “Квітка Полонини”, “Верховина”, “Карпати”, “Синяк”, “Шаяни”, а до відомих закарпатських мінеральних вод належать Поляна Квасова, Неліпинська, Поляна Купель, Свалявська та інші води.
Закарпаття унікальний гірськолижний регіон України, а зимові види спорту тут мають вже майже столітню історію. Стійкий сніговий покрив у низовині утримується, як правило, з початку грудня і до березня, а у високогір”ї з жовтня і до кінця травня.
Величезна кількість гірськолижних курортів, витягів з трасами для катання на лижах та сноубордах, гірські прогулянки на снігоходах, частування гарячим домашнім вином це далеко не повний перелік того, що може запропонувати зимовий відпочинок у Закарпатті.
Старовинне місто над Латорицею, друге за величиною місто Закарпаття. Європейський дух та святість традицій – таке сполучення і народжує ту захопливу атмосферу, заради якої варто відвідати це чудове місто. Чисте та доглянуте, спокійне та привітне, воно порадує вас будівлями часів Австро-Угорської імперії та багатьма історичними пам’ятниками.
Мукачево розкинулось в долині, яка оточена миловидними карпатськими горами, куди місцеві жителі їздять на пікніки та за грибами, насолоджуючись чистотою та гармонією природи, прохолодою струмків та чистим повітрям. Візитногю карткою міста є замок “Паланок” – один із найцінніших історичних та військово-архітектурних пам’ятників України.
Щороку в Мукачеві проводяться різні виставки, фестивалі народної творчості, конкурси тощо. Найбільш популярним став фестиваль «Червене вино», який проводиться щороку під Старий новий рік, де винороби представляють свої кращі сорти білих, червоних, сухих та десертних вин. Радісно та з розмахом мукачівці відмічають День міста у травні, святкуючи його цілий тиждень.
Старовинне європейське місто, яке здавна вабить туристів своїми історико-архітектурними пам’ятками європейського значення. Ужгород – обласний центр Закарпатської області, золоті ворота до Європи, стародавнє і одночасно вічно молоде місто, на гербі якого домінує виноградне гроно – символ багатства, любові до життя і дружби.
Історія міста нараховує більш ніж 1112 років. Місто, що будувалось на семи пагорбах протягом кількох століть відображає архітектурні уподобання багатьох народів. Ужгородський замок, будівля Ратуші, греко-католицький кафедральний собор, Горянська Ротонда 12 ст., розкішна будівля обласної філармонії, найдовша в Європі липова алея – це далеко не повний перелік родзинок, на які такий багатий обласний центр Закарпаття.
Біля підніжжя вулканічного гірського пасма, надійно захищене від холодних вітрів, біля угорського кордону розташоване місто Берегово – старовинне місто, яке місцеві жителі називають Берегсаз. Місто прикрашає бронзовий бюст короля Іштвана Святого – засновника угорської держави і пам’ятник національного героя Угорщини – Шандора Петефі.
Берегово вважають столицею виноробства на Закарпатті. Тут Вас завжди тепло зустрінуть, запропонують скуштувати кращі сорти відмінного вина та вишукані страви угорської кухні. Своєрідний, неповторний стародавній ансамбль міста, термальний басейн мінеральної води, дегустаційні зали та привітні люди завжди чекають на Вас.
Це місто поміж Карпатських гір, адміністративний центр Рaхівського району Закарпатської області. Це найвисокогірніше місто в Україні, що розташоване на висоті від 430 до 820 метрів над рівнем моря, тобто між найвищою і найнижчою вулицями – понад 500 м. різниці у висоті.
Місто розташоване над рікою Тисою. Вона розрізає Рахів навпіл і, закопана в граніт, тече паралельно центральній міській вулиці. Неподалік від Рахова (с.Ділове) установлений геодезичний знак, що символізує географічний центр Європи. У місті розташоване правління Карпатського біосферного заповідника.
Історична довідка: першими поселенцями території міста були гуцули. Містом володіли угорські Ракоці та австрійські Габсбурги, тут проходили турецькі завойовники і козацькі сотні Северина Наливайка, приїздили посланці зі Стамбулу. Причому кожна епоха залишила свій неповторний слід на вулицях міста, як у назвах так і в архітектурі.
Перші захисні укріплення з’явились на Закарпатті ще в бронзовому столітті. На Закарпатті нараховується 13 середньовічних замків. Але якщо замки були необхідні для ведення воєн, то для світського життя відомі феодальні сім’ї старалися будувати більш спокійні, але разом з тим грандіозні палаци. Великі розміри, розмах, розкіш в інтер’єрі внутрішніх приміщень та різноманітність архітектурних стилів – все це характеризує дворянські палаци.
Замок «Паланок» – пам’ятка архітектури XIII –XVII ст., розташований на горі вулканічного проходження. У давні часи існували різні земляні та дерев’яні укріплення. У IX-X ст. тут була невелика фортеця для охорони Карпатських кордонів Київської русі. Один з найцінніших історичних та військово-архітектурних пам’ятників України. Овіяний легендами, чудово відреставрований замок є однією з найцікавіших пам’ток Закарпаття з часів сивої давнини. У замку знаходяться:
– історичний музей, в якому працюють дев’ять залів історичної експозиції, чотири – етнографічного відділу, два зали, де вас ознайомлять з життям і творчістю угорського поета революціонера Шандора Петефі;
– картинна галерея, де виставлені полотна відомих представників Закарпатської школи живопису (Ф.Манайла, А.Кашшая, Ю.Герца, В.Микити, З.Мічки);
– представлена унікальна колекція іконопису;
– пам’ятник князю Федору Корятовичу, який у XIV ст. розпочав будівництво цього кам’яного замку на місці дерев’яно-земляних укріплень.
Ви зможете поблукати по справжньому середньовічному замку, насолодитись панорамою міста з балконів, потримати за палець бронзову фігуру князя Федора Корятовича і загадати бажання (за повір’ям, воно обов’язково здійсниться).
Розташований у старій частині міста. Найстаріший пам’ятник військового мистецтва та архітектури, являє собою шедевр середньовічного романтичного стилю, проте тут є готичні риси з ознаками ренесансу. У дворі замку в результаті археологічних розкопок були знайдені залишки готичного храму середини XII ст. З 1946 року в замку знаходиться Закарпатський краєзнавчий музей, а біля замку розташований один з перших на Україні музей архітектури і побуту під відкритим небом.
На Міжгірщині, в одному з наймальовничіших куточків Карпат, розмістився унікальний природний національний парк з казковим Синевирським озером. Цей мальовничий острівець чарівної Верховини – один з найкращих музеїв під відкритим небом, де експонатами служать неповторні ландшафти, швидкоплинні потічки, озера, оточенні дрімучими смерековими лісами.
Синевирське озеро – найбільше високогірне озеро Українських Карпат, розташоване на висоті 989 м. над р. м. (біля с. Синевирська Поляна). Виникло внаслідок гірського обвалу. Його площа становить 4-5 га., середня глибина – 8-10 м., в окремих місцях – понад 20 м. Озеро дуже схоже на людське око: посередині невеличкий острівець, ніби зіниця, а гілки вікових ялин на берегах, немов пухнасті вії. Звідси й народна назва – Морське око.
Розмістився на території Великоберезнянського району – одного з найбільш екологічно чистих куточків України. Тут повністю відсутні екологічно небезпечні підприємства.
Ужанський національний парк відноситься до Міжнародного біосферного заповідника Східні Карпати. Загальна площа – 39, 2 тис. га.; довжина – 45 км; ширина – 3-18 км., розташований у верхньому рукаві ріки Уж. Основною метою його діяльності є збереження, відтворення і раціональне використання природних ландшафтів.
Дійсним скарбом парку є стародавні ліси, що розкинулися на 3 тис.га. У рослинному покриві парку переважають букові, буково-ялицеві ліси. У деяких урочищах на південних схилах у границях висот 800-1200 м. формуються яворово-букові ліси. У 1932 році чеськими вченими були закладені лісові моніторингові ділянки міжнародного значення. На території Ужанського парку зростає більш 200 видів цінних лікарських рослин.
Багата і краю – тут живуть кабани, плямисті олені, зайці, ведмеді, лиси, рись і ін. Пернаті представлені 82 видами птахів, серед яких рідкісні: чорний лелека, сокіл. У річках є форель і харіус. До Червоної книги України занесені 42 види рослин і 10 видів тварин.
На території парку зустрічаються карстові печери. А в 1866 р на цю місцевість (с.Княгиня) упав найбільший метеорит Європи – “Князівський метеорит”. Зразки його знаходяться в приватному краєзнавчому музеї, а також музеях Відня і Москви.
Відома закарпатська гірськолижна база «Красія» знаходиться на відстані 70 км від м.Ужгород, поряд з селами Вишка та Кострино. На горі Красія працюють 4 підйомники: 3 крісельних і 1 бугельний.
В районі активно розвивається сільський зелений туризм, є кілька пішохідних науково-пізнавальних маршрутів і екологічних стежок. Залучають туристів цікаві об’єкти природи, мінеральні джерела типу “Нафтуся”, “Нарзан”, “Єсентуки”. На території парку збереглося багато пам’яток дерев’яної архітектури бойківського і лемківського стилів – церкви XVІІ, XVІІІ ст.
Знаходиться у мальовничій долині річки Пиня. Відомий за мінеральною водою “Лужанська”, на базі якої діє санаторій. Свердловина знаходиться на території санаторію. Гірське повітря та мінеральні води, чудесна природа дають можливість оздоровитися та відпочити від повсякденних проблем.
В санаторії оздоровлюються хворі з патологією шлунково-кишкового тракту, обміну речовин, системи сечовиділення. Основні напрямки – гастроентерологія, лікування шлунку, гепатиту, очищення від піску, виводяться радіонукліди, лікування цукрового діабету.
Показання – рефлекс-езофагіти, гастрити і гастродуедоніти, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки з підвищеним рівнем кислотоутворення. Захворювання печінки (гепатози, голестатичні гепатити), захворювання жовчовивідних шляхів (дискінезії), стани після холецистектомії без порушення прохідності жовчних шляхів, дуодено–гастральний рефлекс, хронічні панкреатити, диофункції кишечника, гіперхолистеринемії, гіпертригліцеридемії, цукровий діабет, інсулін незалежний, сечокислі діатези, розчинення каменів, післяопераційні стани на сечовидні шляхи без виражених порушень їх прохідності, особливо на фоні кислого РН сечі.
Інші типи турів
Адреналінові
Екстрим-
тури
Пізнавальні
Екскурсії замками
Цілющі
Оздоровчі тури
Захопливі
Казкові
Новорічні
тури
Урочисті
Весільні
тури
Мальовниче
Закарпаття
кличе
Вишукані
Винні дегустації