Болгарія
Болгарія відома своїм сонячним та жарким літом, знаменитими курортами, великою кількістю готелів різних категорій, чудовим морем з дивовижними піщаними пляжами, за чистоту яких їм з року в рік присуджується знаменитий «Блакитний прапор», шаленою різноманітністю вин, дуже смачними і дешевими фруктами, а також привітним ставленням місцевого населення до приїжджих.
Завдяки засніженим горам і безкрайнім хвойним лісам Болгарія стала популярною у туристів не лише як літній, а й як зимовий курорт, де сніговий покрив тримається до 120 днів на рік, а у високогірних районах – навіть до 7-8 місяців. Гірськолижні тури в Болгарію останнім часом мають все більший попит. А біля підніжжя мальовничих гір розташована безліч лікувальних і мінеральних джерел.
Болгарія багата на унікальні гідротермальні ресурси з різним хімічним складом. У країні трапляються всі види мінеральних вод, які існують в природі. А в 190 курортних містах і містечках Болгарії існує понад 530 мінеральних джерел, які вивергають 178 000 кубометрів води на добу. Бальнеологічні центри та готелі пропонують більш ніж 100 видів медичних послуг: ванни, масажі, грязьові ванни, інгаляції, голкотерапію та медичну косметику тощо для ефективного лікування широкого кола захворювань опорно-рухового апарату, нервової і серцево-судинної системи, хронічних неспецифічних захворювань органів дихання, захворювань шлунково-кишкового тракту, гінекологічних захворювань, псоріазу та нейродермітів, захворювань обміну речовин, мігрені.
Діє безвізовий режим з 11 червня 2017 року. Ви зможете перебувати в країнах ЄС протягом 90 днів протягом 6 місяців. Документи: закордонний паспорт (обов’язково біометричний, якщо звичайний, необхідно заздалегідь відкривати візу в посольстві, термін дії не менше 3 місяці після дати виїзду); зворотний квиток; документи, що підтверджують платіжоспроможність (довідка з банку про стан рахунку, дорожні чеки); страховка (покриття ризиків на суму 30000 євро).
Завдяки сприятливому географічному розташуванню – на перехресті шляхів Західної та Центральної Європи, Близького і Середнього Сходу, тут природним чином поєдналися різні культури: фракійців, греків, римлян, турків, слов’ян. Вони суттєво вплинули на менталітет її мешканців, її свята, культуру і традиції. Але, звісно, крім стародавніх і надзвичайно цікавих місцевих свят, в Болгарії відзначають і сучасні міжнародні свята.
Болгари дуже гостинний народ. Посадивши гостя за стіл, йому пропонують першим розпочати трапезу, проте краще ввічливо відмовитися від такої честі і надати це право найстаршій людині за столом. Не варто поводитися надто розкуто і починати їсти усіляку смакоту без відповідного на те запрошення господаря будинку. Запорукою приємно проведеного часу є невимушене спілкування і легка весела бесіда.
Вранці тут заведено пити молоко з хлібом або зі здобною булочкою: кисле (знаменитий йогурт) або свіже гаряче (холодного молока болгари не люблять), яке можна підсолити або підсолодити. Поспішаючи на роботу, дехто закушує на ходу і всухом’ятку купленим шматком листкового пирога з бринзою (баніци). На обід, який починається опівдні, готуються тушковані блюда: овочеві (квасоля серед них на першому місці) або м’ясні. Хліб важлива складова частина їжі, і болгари надають великого значення його свіжості, віддаючи перевагу теплому (в містах багато маленьких пекарень). Страви запивають різноманітними соками або прохолодними напоями. Вечеря у болгар ситна, схожа на обід. Для гостей заведено готувати м’ясо, підсмажене на решітці над вугіллям (на скарі) або в електричних жаровнях.
Деякі міста оголошені державою містами-музеями. Це Велико-Тирново – колишня столиця середньовічного Болгарського царства; місто Копривштиця, кожен будинок якого свідчить про будівельний талант майстрів епохи болгарського відродження; Мелник – маленьке містечко, де на всіх будинках, що приліпилися до живописних пагорбів зі світло-жовтих пісковиків, прибиті таблички, які свідчать про те, що ці споруди мають культурну цінність і охороняються державою; старовинне містечко Несебр на мальовничому півострові. Під охорону взято і деякі старовинні села, наприклад, Жеравну і Широку Лику.