Підібрати тур

  Підібрати тур

  Нема потреби вивчати тисячі пропозицій – ми зробимо це за Вас! Підберемо тур з оптимальною ціною.

   Image Alt
   Дивовижна

   Чорногорія

   Чорногорія

   Про країну
   Чорногорія – це дивовижна країна з прозорими водами Адріатичного моря, яку називають екологічним заповідником Європи. Офіційна мова – сербсько-хорватська, але в країні багато говорять по-німецьки і обмежено англійською. Офіційна валюта – євро. Приватні пункти пропонують більш вигідний курс, ніж банки. Але краще поміняти гривню на євро в Україні, причому беріть дрібні купюри (тут не заведено використовувати крупні євро).
   Сезонність відпочинку

   Пляжний сезон починається з кінця травня і триває до середини жовтня. Температура повітря, в середньому 27 градусів, а море прогрівається до 23-25 ​​градусів. Прозорість моря настільки дивовижна, що дарує незабутні відчуття. Для гірськолижного сезону найкраще підійдуть місяці з грудня по березень.

   Візовий режим

   Діє безвізовий режим, який передбачає перебування до 90 діб протягом півроку. На зворотному шляху в аеропорту стягується збір 15 євро. Необхідні документи: закордонний паспорт (термін дії не менше 4 тижні з моменту виїзду з країни); страховий поліс.

   Етикет і особливості країни

   Чорногорці народ доброзичливий і гостинний, однак, варто побоюватися місць, де масово проживають албанці. Дівчатам не слід засмагати і купатися «топлес» – для цього в Чорногорії існують окремі нудистські пляжі.

   Національна кухня

   Тільки в Чорногорії Ви зможете спробувати копчену рибу уклейку, а ловлять її в Скадарському озері. Національною першою стравою вважається Чорба, що нагадуює рагу. Її готують з локшиною, овочами, м’ясом або морепродуктами. Обов’язково спробуйте Чевапчічі – невеликі ковбаски з рубаного яловичого або свинячого м’яса. З десертів популярністю користуються тулумба – шматочки прісного тіста, политі солодким сиропом.

   Цікавинки, що варто відвідати

   Візитна картка Чорногорії це невелике курортне селище Свєті Стефан – дуже красиве і мальовниче місце. А далі повільною прогулянкою можна пройтися по парку Мілочер, який відокремлює Свєті Стефан від сусіднього селища. Тут же Ви побачите найкрасивіший пляж в Чорногорії – пляж королеви. Любителям морських прогулянок, рекомендуємо відправитися на екскурсію з Будви на Свєті Стефан з заходом на острів Святого Миколая. Чорногорія найбагатша країна в Європі за кількістю і різноманітністю каньйонів.

   Сувеніри

   Пршут – свинячий окіст, натертий сіллю, прокопчений на вугіллі і в’ялений в екологічно чистих районах, а до нього Чорногорське вино. Чорногорський самогон – ракію – краще купувати домашній, на базарі у місцевих. Негушський сир – надзвичайно смачний домашній, відрізняється від заводського. Оливкове масло, яке за якістю не гірше, ніж грецьке.